Najpopularniejsze systemy CMS

Nowoczesne systemy CMS (ang. Content Management System) są bardzo popularnym narzędziem, które pozwala tworzyć i zarządzać witrynami internetowymi. Systemy CMS dostarczają swoim użytkownikom szerokiego zakresu możliwości: od zarządzania treścią, poprzez ułatwienie budowy i edycji witryn, aż po wspieranie komunikacji użytkowników ze stroną. W artykule przyjrzymy się najpopularniejszym systemom CMS, analizując je pod względem ich funkcji, niskiego poziomu skomplikowania, czasu rozwoju i przystępnej ceny.

Zalety systemów CMS

System zarządzania treścią (CMS) to zaawansowane narzędzie, które ułatwia tworzenie, zarządzanie i udostępnianie treści na stronie internetowej. Głównym benefitem korzystania z systemu CMS jest to, że pozwala on w prosty i szybki sposób tworzyć i zarządzać treścią. Jest to oszczędność czasu, ponieważ jedna osoba może zarządzać całym serwisem, a nie kilka osób. System CMS może być też prostszy w użyciu dla klientów, którzy nie są zaznajomieni z HTML, a jednocześnie zapewni im możliwość używania narzędzi do tworzenia treści.

Najpopularniejsze systemy CMS

Do najpopularniejszych systemów zarządzania treścią należy WordPress, Joomla i Drupal. WordPress jest najpopularniejszym systemem CMS, a jego popularność częściowo można przypisać jego prostocie w konfiguracji. Joomla i Drupal również są popularne, ale są bardziej skomplikowane w konfiguracji w porównaniu do WordPress.

Funkcje oferowane przez systemy CMS

Główne funkcje, które oferują systemy CMS to zarządzanie treścią, tworzenie kont użytkowników, możliwość dostosowania wyglądu witryny, integracja z innymi systemami i narzędziami oraz wiele innych. Systemy CMS są również dość proste w konfiguracji i użyciu, co znacznie ułatwia zarządzanie witryną.

Czas i koszt wdrożenia systemu CMS

Cena i czas instalacji CMS zależy od wybranego systemu i wybranych funkcji. W większości przypadków platformy jak WordPress czy Joomla są w miarę tanie i łatwe w instalacji (mogą wymagać kilku godzin instalacji i konfiguracji) podczas gdy systemy bardziej złożone, takie jak Drupal, mogą wymagać więcej czasu i wyższych nakładów finansowych.

Sprawdź również -   Strona internetowa - co to jest strona WWW i jak ją stworzyć?

Podsumowanie

Systemy CMS to rodzaj rozwiązań informatycznych, które pomagają w tworzeniu, zarządzaniu oraz prezentacji stron internetowych i treści. Do najpopularniejszych systemów tego typu należą WordPress, Joomla, Drupal oraz Magento. Charakteryzują się one wysoką elastycznością, oferują szeroką funkcjonalność oraz ułatwiają migrację danych. Wdrożenie systemu CMS może być dokonywane w krótkim czasie i w wygodnych warunkach finansowych.

WordPress